+38 (032) 220-18-18

office@antares.lviv.ua

Каталог

Прямокутні димоходи

Прямокутні димоходи та їх конструкція

Неправильне проектування димаря – причина його неефективності, що тягне за собою значні витрати, складні ремонтні роботи та безліч інших проблем. Тому, плануючи придбати труби для димоходів, обов'язково необхідно попередньо прорахувати всі нюанси.

Важливо розуміти, що не існує універсальних систем на всі випадки. Питання вибору – виключно індивідуальне. Слід враховувати тип і призначення об'єкта, особливості опалювальної системи, специфіку робочого середовища, потужність паливного обладнання, тощо.

Практичне і сучасне рішення – модульні конструкції. Вони складаються з незалежних елементів, які можуть підбиратися і поєднуватися окремо. Серед функціональних блоків не тільки безпосередньо прямокутні димоходи, а й коліно труби для облаштування переходів, поворотів і примикань, дашок на димохід для його захисту, трійники, дефлектори та інші комплектуючі.

Труби для димоходів: критерії ефективності

Існує кілька основних критеріїв, які безпосередньо позначаються на ефективності димовідведення:

  • Матеріал. Класифікують цегляні, сталеві, керамічні і навіть скляні димохідні труби. Доступне і поширене рішення – нержавіюча або оцинкована сталь, що поєднує в собі невисоку ціну, оптимальні експлуатаційні характеристики, стійкість до температур, вологи і агресивного середовища.
  • Переріз. За цим параметром класифікують круглі і прямокутні димоходи. Обидва варіанти використовуються з огляду на поставлені завдання. Кругла конструкція практично виключає завихрення повітря, що добре позначається на тязі. Прямокутна – проста в монтажі і зручна при подальшому обслуговуванні та експлуатації.
  • Внутрішні стінки. Щоб уповільнити засмічення системи, внутрішня стінка повинна бути максимально гладкою. Нерівні поверхні частіше потребують комплексної прочистки для забезпечення ефективності.
  • Висота. Чим вона більше, тим вище швидкість нагрітого повітря і тим краще тяга. Найчастіше димохід виводиться на найвищу точку даху, на метр-півтора від неї. Це запобігає виникненню зворотної тяги.
  • Діаметр. Розраховується індивідуально, з огляду на потужність і вимоги паливного котла. Невідповідний діаметр знижує ефективність системи, спричинюючи виникнення проблем з тягою.

Димохідні труби: особливості монтажу

Всі основні характеристики та геометричні параметри розраховуються заздалегідь, орієнтуючись на особливості об'єкта і вимоги конкретного котла. Бажано уникати протяжних горизонтальних ділянок, адже вони значно погіршують тягу.

Місця для чищення системи також слід продумати заздалегідь, адже засмічення – неминучий процес. Його можна уповільнити, але ніколи не усунути повністю. Всі стики і з'єднання – міцні, герметичні і надійні. У конструкції димоходу не повинно бути дефектів і слабких ділянок. При розбіжності діаметрів використовуються відповідні перехідники. Кріплення конструкції до стін і інших поверхонь повинні запобігати її коливанню при експлуатації або внаслідок погодних впливів.

Установка димохідних труб вимагає виключно професійної реалізації. Допомогти з вибором і плануванням конструкції, а також з рішенням інших актуальних питань, що виникають в процесі, можуть фахівці нашої компанії "Антарес".

up