+38 (032) 220-18-18

office@antares.lviv.ua

Каталог

Круглі димоходи

Круглі димоходи та їх використання

Димоходи для газових котлів та інших паливних агрегатів класифікують за типом перерізу. Найчастіше виділяють прямокутні і круглі димоходи. До сих пір постійно ведуться суперечки, яка з цих конструкцій більш практична при експлуатації. Круглі труби стійкі до різних несприятливих процесів, повітряних завихрень та інших проблем, підтримуючи більш потужну тягу. Прямокутні системи простіше монтуються, легко і надійно фіксуються на стінах, невибагливі при експлуатації і обслуговуванні.

Для виготовлення димоходів використовуються різні матеріали. Раніше це була переважно цегла, ефективність якої рідко виправдовує себе на сьогоднішній день. Найпоширеніший варіант – універсальна нержавіюча сталь, стійка до температур, вологи, корозії і агресивного середовища. Використовуються також практичні і довговічні керамічні системи, але основна їхня проблема – висока вартість. Серед останніх розробок – скляні димоходи.

Як обрати димохід для каміну?

Щоб вибрати димохід для каміну, необхідно чітко уявляти принципи його роботи. Неефективність системи призводить до різних небажаних наслідків:

  • Перевитрата палива;
  • Неправильне згоряння палива;
  • Загроза виникнення пожежі;
  • Проникнення відпрацьованих газів в приміщення;
  • Неможливість створити ефективну опалювальну систему.

Якісний димохід для котла на дровах, як і для будь-якого іншого паливного обладнання, повинен бути надійним, безпечним, функціональним і практичним. Важливо забезпечити повне згоряння палива, але без перевитрати.

Димохід повинен легко монтуватися і просто обслуговуватися. Цим обумовлена популярність сучасних модульних систем. Функція димоходу не закінчується на видаленні переробленого палива. Він також забезпечує підтримку оптимального рівня кисню для безпечного горіння. Діаметр, перетин, висота і всі інші характеристики розраховуються індивідуально.

Димоходи для твердопаливних котлів: особливості монтажу

Димоходи для твердопаливних котлів прості в установці. Розрахунки конструкції і вибір комплектуючих здійснюється заздалегідь, з урахуванням специфіки об'єкта і робочого середовища, характеристик самого котла. При створенні складних систем разом з трубами використовуються спеціальні коліна для облаштування поворотів, трійники для розгалуження системи, перехідники для стикування труб різного діаметру. Також застосовуються всілякі заглушки, дефлектори, захисні дашки та інші деталі, що дозволяють облаштувати максимально ефективний димовідвод.

Слід уникати протяжних горизонтальних ділянок. Висота повинна бути такою, щоб запобігти появі зворотної тяги. Всі місця для прочищення системи облаштовуються заздалегідь, адже засмічення навіть кращого димоходу – неминучий процес. Всі кріплення – міцні, надійні і довговічні. Димохідні труби не повинні коливатися при використанні або під впливом вітрових навантажень.

З'єднання елементів і примикань димарів – виключно герметичні. Будь-які дефекти конструкції призводять до її неефективності, яка тягне за собою складний і дорогий ремонт та безліч інших турбот. Уникнути помилок при виборі та установці димаря для твердопаливних котлів та інших систем допоможуть фахівці нашої компанії "Антарес".

up